2020-10-21T20:00:37

Top News - OFL, tre kërkesa të tjera/ Kërkohen sqarime për pasurinë

Просмотров: 643 • 21.10.2020
3 1

Operacioni Forca e Ligjit, në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, tre shtetasve tw tjerw. Fedianat Etemaj banues në Berat, i dënuar për veprën penale “Shfrytëzimi i prostitucionit” Elton Drapi, banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale "Trafikimi i të miturve"; Dorjan Memaj, banues në Shkozë, i dënuar për veprën penale "Vjedhja me armë”, e kryer në bashkëpunim. Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme. OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.

Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#OFL#Pasurina#TopChannel
Еще

Похожие видео

Смотрите далее

Pa humor sot? Ja 3 ushqimet që do të kthejnë buzëqeshjen

Просмотров: 591

Добавлено: 21.10.2020

Top News - Dita më e errët/ Angli, vdekje rekord që nga qershori

Просмотров: 1 359

Добавлено: 21.10.2020

Mos ke rënë në dashuri? Besnik Qaka “zë ngushtë” nipin

Просмотров: 1 430

Добавлено: 21.10.2020

Top News - Tirana dhe Athina/ DW a do të arrihet më në fund ujdia

Просмотров: 1 073

Добавлено: 21.10.2020

Ja çfarë ndodhi në prapaskenë, xhirimi i plotë! – Përputhen

Просмотров: 22 440

Добавлено: 20.10.2020

Diskutim i ashpër në prapaskenë mes Shqipes e Fatjonit – Përputhen

Просмотров: 77 751

Добавлено: 20.10.2020

Последние видео

Нарк в тюрьме

Просмотров: 286 324

Добавлено: 02.03.2021

Как ломают ВОРОВ В ЗАКОНЕ в наше время

Просмотров: 5 443 099

Добавлено: 02.03.2021

Как живётся петухам в тюрьме

Просмотров: 503 318

Добавлено: 02.03.2021

Качался 10 лет на ЗОНЕ! История жизни в тюрьме

Просмотров: 17 130

Добавлено: 02.03.2021

ПЕРВЫЙ ДЕНЬ В ТЮРЬМЕ / КАК СЕБЯ ВЕСТИ

Просмотров: 3 031 486

Добавлено: 02.03.2021